Second nature

 

-Co pan tu robi? Znowu będziecie coś wycinać? Tamte byście mogli ściąć – całe okno zasłania, o! – wrzeszczy do mnie starszy facet zza opuszczonej szyby samochodu, wskazując na rosnące nieopodal drzewo.
-A te gałęzie to później tygodniami leżą. A w ogóle, to komu one przeszkadzają? Wszystkie zabiorą! – mówi następny.

Co jakiś czas ktoś mnie zaczepia. Zdarzyło się też, że po sfotografowaniu bożonarodzeniowej choinki, która od ponad połowy roku nie chciała przyjąć się osiedlowym trawniku, ktoś postanowił ją wykopać. Dowiedziałem się nazajutrz, kiedy przyszedłem powtórzyć nieudane zdjęcie.

Czasami ktoś bierze mnie za pracownika zieleni miejskiej, dokonującego rytualnych pomiarów i magicznego namaszczania ofiar przed ścięciem, czasami ktoś powątpiewa głośno w sprawność aparatu, pytając, czy ten akordeon chodzi?

Rozpięte na dwóch statywach tło zachowuje się, jak żagiel, przez co w wietrzne dni podczas zdjęć odkrywam niedostępne mi dotąd poziomy frustracji, ustawiając wszystko od nowa pierdylion razy. Oczywiście są też korzyści –  odkryłem parę nowych miejsc; dzięki możliwości częstego oglądania mnie w trakcie wykonywania czynności przypominającej rozwieszanie prania w nietypowych miejscach, społeczność lokalna uznała mnie już z pewnością za niegroźnego lokalsa z porażeniem, a więc być może chętnie będą wyręczać mnie w drobnych sprawunkach z dostawą do domu albo przynajmniej przepuszczą w drzwiach.

Praca ciągnie się w nieskończoność, do tego przeźrocza są niemiłosiernie wymagające, przez co muszę wyczekiwać odpowiedniej pogody, dzięki której wywołany materiał da pożądany efekt.

Jak dotąd te efekty przedstawiają się następująco:

 

 

 

 

2 Comments

  • Urszula on Jul 10, 2013 Odpowiedz na komentarz

    Dzięki Piciu. Efekt powalający. W czasie mojej ostatniej wizyty we Wrocławiu postanowiłam pofotgrafować nieco klatek schodowych. Płytki w niektórych to istne dzieła sztuki. Podczas ustawiania ostrości na jednym z wejść leciwa Pani złapała mnie za rękę krzycząc “a pani z to jakiego urzędu?! co tu fotografować?! remont by się przydał!!!” u w i e l b i a m

Dodaj komentarz